ana sayfa > Eğitim > 2013 YGS Soruları ve Çalışma Düzeni

2013 YGS Soruları ve Çalışma Düzeni

Cuma, 01 Şub 2013 yorum ekle yorumlara git

Her yıl yapılan bir çok sınav gibi, YGS sınavı da gene 2013 içerisinde milyonlarca lise son sınıf öğrencisi tarafından girilecek sınavlardan biri. Yakın zamanda başvuruların 2013 YGS sınavı, şimdiden genel tekrarlar ve heyecanlar ile beklenmeye başlandı. Bizler de, bu konuda sizlere güncel olarak YGS sınavı sürecini takip ederek çeşitli bilgiler sunacağız ve sınav ile ilgili bazı ufak tüyolar vereceğiz. Bu bağlamda, sayfamız ve sitemiz üzerinden YGS sonrasında direkt olarak soruların yayınlanması ile birlikte, bilgi alabilirsiniz.

Sınavın yapılmasına ve soruların yayınlanmasına kadar var olan süreyi, oldukça iyi değerlendirmeniz sizin için ciddi oranda faydalı olacaktır. Şimdi, hepiniz 4 yıllık bir süreci arkanızda bırakacak ve sınav sonucu ile, üniversiteye girmeye çalışacaksınız. Bu nedenle, halen daha yeni konular öğrenmeye çalışan ya da konuların üzerinden tekrarlar yapmaya çalışan öğrenciler olabilir. Biz, bu konuda sizlere yoğun bir çalışma düzenini artık bırakmanızı öneriyoruz. Peki, ne yapmalısınız?

1) Test ve Hafif Düzen

Artık, sınavın yaklaşmasına çok az kaldı. Bu nedenle, tekrar tekrar ağır konuları okumanız, çalışmanız ve onlar üzerinden ezberler yapmanız sizlere pek fazla fayda sağlamaz. Nitekim, eğitim sistemi ve konular birbirini zincir gibi takip eder. Bu nedenle de, bu zinciri en baştan bu yana takip eder iseniz, başarılı olabilir. Şimdi konuları öğrenmeye çalışmak, size pek fayda sağlamaz. Bunun yerine, teste ağırlık vermeniz; özellikle daha önce ki yıllarda çıkan soruları çözmeniz ve temel mantıkları kavramak adına çalışmanız, bunu da hafif bir tempo içerisinde yapmanız size çok daha fayda sağlayacaktır.

2) Kendini Hazırlama ve Dinginlik

Hafif düzen içerisinde test çözmenin yanı sıra, kendinizi dinlemeye vakit ayırın. Potansiyelinizin ne düzeyde olduğunu, eğitim konusunda ne gibi bir yoldan geçtiğinizi, eksiklerinizi ve diğer sınav ile ilgili kafanızda ki her şeyi masaya yatırın. Sorgulayın ve düşünün. Zihninizi boşaltın… Gireceğiniz sınav, büyük bir heyecana neden olabilir. Konular arası geçişler, bilmediğini düşünme ya da diğer duygular olabilir. Bunun için, zihninizi ne kadar boş tutar iseniz; sınavda o kadar bilgi ağırlıklı hareket edebilirsiniz.

En önemlisi de, sınav sonrasında başarılı olsanız da olmasanız da neler yapacağınızı düşünmeniz ve sınavdan önce plan yapmanızdır. Her iki olasılığa göre bir plan yapar iseniz, sınav sonucu her ne olursa olsun hayal kırıklığına uğramadan yolunuza devam edebilirsiniz.

  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok