ana sayfa > Oyunlar > 9mm iOS Özel Oyun İncelemesi

9mm iOS Özel Oyun İncelemesi

Pazartesi, 18 Şub 2013 yorum ekle yorumlara git

9mm oyunu, iPhone ve iPad sistemlerinde ki oyun kontrol mekanizmasına genel anlamda alışamayan kullanıcılar için çok mükemmel bir tercih olabilir. Zira, bir çok kullanıcı; oyun konsolları ve özellikle de bilgisayar düzenine alıştığı için, iPad ya da iPhone üzerinde ki oyunları pek fazla kontrol edemiyor idi. Özellikle de ateş etmek, anlık dönüşler sağlamak gibi kapsamlı yönlendirmeler pek fazla tatmin edici olmuyor idi. 9mm, bu alanda iOS sisteminde ki yönetim düzenini en iyi şekilde kullanan ve buna göre düzenleme sağlayan oyunlardan biri.

9MM Oyunun Temel Hikâyesi

9mm oyunun hikayesi, genelde bu alanda ki oyunlara göre aynı sayılabilecek hikayelere sahip durumda. Oyunun temelinde bir narkotik polis vardır. Polisler uyuşturucu lordu olarak adlandırılan ve bu alanda lider bir isim olan karakterin kardeşi öldürülür. Tabii, bu durum lordu ciddi anlamda kızdırmıştır. Aynı zamanda baskın ile birlikte uyuşturucu çetesine ait çok ciddi miktarda bir parada polislerin eline geçmiştir. Bu para sayesinde, çeteye karşı ellerinde bir koz olduğunu düşünen polislere, çeteye karşı bu parayı kullanmak isterler. Olaylar ise bu şekilde bir başlangıç ile gelişir.

El Diablo karakteri, bu operasyonun başında ki polis içinde tehlikelidir. Çünkü, kızına tek başına bakmaktadır. Gerek kızını, gerekse de diğer çocukları bu adamdan, uyuşturucudan korumak adına polis El Diablo’yu yok etmek ister ve bunu kafasına koyar. Tek amacı budur. Siz ise, bu süreç içerisinde akışa göre ve görevlere göre hareket ederek El Diablo’nun peşine düşersiniz. Amaç, onu bulmak ve tüm zorlukları aşarak imha etmektir. Hikaye her ne kadar bu alanda iPhone ve iPad için üretilmiş oyunlara oranla güzel, ilgi çekici bir hikaye olsa da temelde zayıf kaldığını söylemekte bir yandan mümkündür.

Oyun, grafiksel açıdan da oldukça tatmin edicidir. Sıkılmadan rahat bir şekilde oynayabileceğinizi söyleyebiliriz. Hatta, bir çok kişi için daha önce oynadığı bu alanda ki oyundan daha iyi bir oyun olabilir ve bağımlılık dahi yapabilir. Şimdiden 9mm hikayesi içerisin de sizlere başarılar ve iyi eğlenceler dileriz.

  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok