ana sayfa > Kadınca, Sağlık > Adet Sancısına Ne İyi Gelir?

Adet Sancısına Ne İyi Gelir?

Pazartesi, 28 Eyl 2009 yorum ekle yorumlara git

Adet Sancısı, kadınların yaşadığı ciddi bir sorundur..  Adet Sancısını geçirmek için Adet Sancısına Ne İyi Gelir? diye çoğu kadın merak etmekte.. Sizlere Adet Sancısına İyi Gelen Bazı Yiyecekler sunacağız.. Bu besinlerden fazla fazla tüketirseniz adet sancınız daha hafif geçecektir..

Adet Sancısına Neler İyi Gelir?

Muz : İçerdiği yüksek oranda B6 vitamini sayesinde kadınların adet dönemi sancılarını büyük oranda azaltır.Doğal bir ağrı kesici gibidir.

Tarçın: Koli basilinin üremesini önler.Limon çayına Balla birlikte eklenerek içildiğinde hem boğaz ağrılarına hem de adet dönemi sancılarına iyi gelir.

Muz ve Tarçını bol bol tükettiğinizde Adet Sancınızın hafiflediğini fark edeceksiniz..

 1. fatma
  Çarşamba, 17 Şub 2010 zamanında 14:30 | #1

  adet olmadan bir hafta önce maydonozu kaynatıp bir iki su bardağı için çok iyi geldiğini göreceksiniz.ben bunu duyunca denedim ve her ay yapıyorum.önceden ağrı kesici kullanmadan duramazdım ama maydonoz suyu sayesinde bir tane bile içmiyorum mutlaka deneyin.

 2. Alev
  Çarşamba, 07 Eki 2009 zamanında 13:07 | #2

  Sıcak su torbası kasık üzerine koyulduğunda sancıyı azaltıyor,bunun yanında çeşitli bitki çayları da ağrının azalmasında birebir etkilidir. Bir çay bardağı sodaya bir tane gripinin tozunu atın,ağrıya birebir gelir.

 3. yagmur
  Çarşamba, 28 Oca 2009 zamanında 13:59 | #3

  herseyi bır kenara bırakında sakın karnınıza sıcask su koymayın. ayaklarınıza koyabılırsınız.haret ettıkce agrı azalır

 1. şimdilik geri bağlantı yok