ana sayfa > Estetik > Alın Germe Estetiği Bilgileri

Alın Germe Estetiği Bilgileri

Pazartesi, 04 Nis 2011 yorum ekle yorumlara git

Alın Germe

Alın Germe

Alın Germe Estetiği günümüzde 30 yaş üstü bayanların en fazla tercih ettikleri estetik ameliyatlarından bir tanesidir.

Bu ameliyatta genellikle alın bölgesi ve şakak bölgesinde meydana gelen kırışıklıklar ve sarkmalar ameliyat ile alınmakta ve daha diri ve sıkı bir cilt elde edilmeye çalışılmaktadır.

Alın Germe ve Şakak Germe estetiklerinde genel anlamda birkaç ay estetik ameliyatının sonuçları sizinle birlikte gelecektir. Aşağıda konu hakkında zaten detayları size sunuyor olacağız.

Alın Germe Estetiklerinde ameliyat genel anestezi altında yapılmakta ve 2.5 – 3 saat kadar bir sürede tamamlanmaktadır. Ameliyatın 1.5 saati alın estetiğine, 1 saati de şakak ameliyatına gitmektedir.

Alın Germe Estetikleri sonrasında 2-3 günlük bir dönem evde yatmanız gerekecektir. Ameliyat sonrasında aynı gün içerisinde hastaneden çıkışınız verilmekte ancak günlük yaşama dönmeden birkaç gün dinlenmeniz önerilmektedir.

Bu ameliyat sonrasında yaklaşık 4-5 gün kadar alın bölgesinde şişlikler ve morluklar etkisini sürdürebilecektir.

Ameliyat sonrasında pansumanlar 2 gün sonra, dikiş ipleri ise bir hafta sonunda alınmaktadır.

Alın Germe Estetiklerinde normal yaşama dönme süresi bir hafta gibi bir süreye tekabül etmektedir. Ayrıca bu süre sonunda yürüyüşlere başlamanız mümkündür. Ağır sporlara başlamak için bir ay kadar eski yaşamınıza her anlamda dönmek için ise 3 ay kadar bir süre geçmesi gerekecektir.

Bu tarz ameliyatlar 30’lu yaşlar sonrasında tek başına yapılabilmekte iken, 50 yaş sonrasında yüzdeki başka estetikler ile birleştirilerek de yapılabilmektedir.

Bu ameliyatın kullanım süresi oldukça uzundur…

  1. melek
    Perşembe, 14 Nis 2011 zamanında 20:53 | #1

    Şu aşamada gerek yok ama birkaç sene içerisinde bir alın germe operasyonu gerekli olacak gibi görünüyor.

  1. şimdilik geri bağlantı yok