ana sayfa > Estetik > Burun Estetiği Hakkında Bilgiler

Burun Estetiği Hakkında Bilgiler

Pazartesi, 04 Nis 2011 yorum ekle yorumlara git
Burun Estetiği

Burun Estetiği

Burun estetiği noktasında hastaların genelde estetik bir kaygıları olmaktadır. Ancak sık sık görülen bir nefes alma gibi sorunlar nedeniyle de burun estetikleri yapılabilmektedir.

Burun estetiği ameliyatlarında burun kemerinden kaynaklana bir sıkıntı varsa, burun kemiğinden kaynaklanan bir sıkıntı varsa, burunda et varsa veya nefes almaya sıkıntı oluşturan başka sorunlar varsa bu sorunlara çözüm aranmaktadır.

Burun estetiklerinde alt bir yaş bulunmaktadır. Buda 17-18 yaş sınırıdır. Bu erkek ve kadınlarda burunun gelişmesini tamamladığı yaştır ve öncesinde yapılacak bir ameliyat daha kötü sonuçlar doğuracaktır.

Burun estetiğinde bazen lokal bazen de genel anaztezi yapılmaktadır. Ancak genellikle hem hastanın hem de cerrahın daha sağlıklı çalışması için genel anestezi tercih edilmektedir.

Burun estetiklerinden sonra belli bir süre dışarı çıkmanızda ve günlük yaşantınızı sürdürmeniz sıkıntı olacaktır.

Yapılan estetiğin maiyetine göre 2-3 gün içerisinde şişlikler ve morluklar azalmaya başlayacaktır. Bu dönemde buz torbası takviyesi yapabilirsiniz.

Estetik sonrasında 1 hafta kadar burunun kalp seviyesinden üzt noktada olması gerekecektir. Bunun için özellikle yatarken dikkat etmelisiniz.

Ağrı kesici kullanarak belli bir dönem devam edecek ağrıları azaltabilirsiniz. Stres seviyenizi kontrol etmek amacıyla anksiyolitik ilaçlar alabilirsiniz. Ancak alkol almanız hem ilaçlardan dolayı hem de vücudun direnci aşamasında tavsiye edilmemektedir.

İlk 3-4 gün fazla sert yiyeceklerden uzak durun. Burundan gelecek kanlı akıntılara da hazırlıklı olun.

İlk hafta fazla sıcak ortamda kalmamanız ve burnunuzu çekme gibi zorlayıcı hareketler yapmamanız sizin açınızdan iyi olacaktır.

  1. eda
    Perşembe, 14 Nis 2011 zamanında 20:53 | #1

    bir kadın için en önemli organlardan bir tanesi. bende para toplayıp bir burun estetiği yapacağım.

  1. şimdilik geri bağlantı yok