ana sayfa > Estetik > Burun Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Burun Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Cuma, 15 Şub 2013 yorum ekle yorumlara git

Estetik, özellikle kadınlar başta olmak üzere, bir çok kişinin olumlu yaklaştığı bir konu olmuş durumdadır. Nitekim, geçmiş dönemlerde bir çok kişi estetiğe karşı iken, daha doğal bir görünümden yana iken; günümüzde, gerek toplumsal gelişmeler, gerekse de kültürel değişimler, kişilerin daha güzel görünmek ve daha estetik bir yapıya sahip olması için, bu kavrama olan ilgilerini artırmaktadır. Burun estetiği de, estetik dünyası içerisin de en çok tercih edilen operasyonların başında yer almaktadır.

Aslına bakarsanız, bir çok kişi; burun yapısında ki çok ciddi estetik olmayan görüntüler için burun estetiğini seçmektedir ve bu çok haklı bir nedendir. Neticede, yüz yapısı ve burun gibi bir vücut parçası, doğrudan günlük yaşantımız içerisin de diğer insanlar tarafından ilk görülen vücut hatlarımız olmaktadır. Bu bağlamda, daha şık olması ve herhangi bir görsel bozukluk var ise, giderilmesi ciddi bir konudur. Tabii, sadece görsel açıdan iyileştirmek ve sorunsuz bir burunu, daha estetik olması için operasyon tercih etmek pek önerilmemektedir. Kefe.net olarak; eğer, herhangi bir nedenden dolayı burun estetiği yaptırmak ister iseniz, sizlere bazı önemli bilgileri sunmak istedik.

Burun Estetiği Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? 

  • Burun estetiği yaptıracak iseniz, bilinçli bir biçimde hareket etmeniz çok mühimdir. Zira, gerek estetik operasyonu yapacak olan uzman/doktor, gerekse de operasyonun yapılacağı klinik özenle seçilmeli. Sağlık Bakanlığı izni olan poliklinikler de, alanında uzman kişilerden destek alınmalı.
  • Estetik öncesinde, doktor ile ciddi anlamda görüşme sağlanmalı. Burunda ki sorunun ve nasıl bir görüntü istendiğinin net olarak görüşülmesi, karara bağlanması gerekir. Aksi takdirde, ameliyat sonrası tam olarak istediğiniz bir görüntü olmaz ise; geri dönüşü olmayabilir.
  • Estetik operasyon öncesi, genel bir burun muayenesi yapılmalıdır. Burun yapısı, var ise sorunları, tıkanıklıklar gibi tüm unsurlar araştırılmalı. Estetik için uygun olup olmadığı araştırılmalı.
  • Burun estetiği operasyonu öncesinde neler yapılması gerektiği, sonrasında nelere dikkat edilmesi gerektiği doktordan net olarak öğrenilmeli. Bu bilgilere göre plan yaparak, öncesinde ve sonrasında bilinçli hareket edilmeli. Asla plansız hareket etmeyiniz.

 

  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok