ana sayfa > Estetik > Burun Estetiği ve Bilinmesi Gerekenler

Burun Estetiği ve Bilinmesi Gerekenler

Cumartesi, 13 Ağu 2011 yorum ekle yorumlara git

Bir insanın hayatı boyunca genel olarak diğer insanlara ilk olarak gözüken kısmı suratı ve doğal olarak burnu vs. olmaktadır. İşte bazı durumlarda bu burun kimi zaman doğuştan, kimi zaman sonradan gelen müdahaleler ile istenmeyen kötü bir görüntü halini alabilir ve sizi rahatsız edebilir. Ya da burnunuzda pek bir sorun yoktur, lakin daha iyi bir burna sahip olmak istersiniz. İşte tüm bu aşamalarda estetik operasyonlar tam olarak size göre olacaktır.

Öyle ki; burun tam olarak yüzün orta bölgesinde yer aldığı için, güzelliği de aşırı derecede etkilemekte olan bir bölgedir. Burun estetiğinin en temel amacı ise; burun kısmını şekillendirmek ve daha estetik bir görüntü sağlamaktır. Bu aşama da yapılan estetik amaçlı burun ameliyatlarına ise, rinoplasti denmektedir. Bu, rinoplasti sayesinde; burnun yön düzeni değiştirilebilir, burun gerektiği kadar küçültülebilir ya da büyümesi sağlanabilir. Bu aşama da yapılacak olan burun estetiğinde ise, kişinin mutlaka bilinçli bir biçimde hareket etmesi ve en uygun doktoru tercih etmesi gerekmektedir. Çünkü, burun önemli ve geri dönüşü olmayan bir bölgedir. Bu nedenle; ameliyat öncesinde, kişi doktora tam olarak nasıl bir burun istediğini anlatabilmeli ve doktor bu isteklere göre burnu şekillendirmelidir.

Ayrıca, genel olarak bu ve buna benzer estetik operasyonların herhangi bir yan etkisi de olmadığı için, genel anestezi olarak bu tür estetik operasyonlar çok kısa süre içerisinde uzman kişiler tarafından tamamlanmaktadır.

  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok