ana sayfa > Dini Bilgiler > Dini Anlayarak Yaşamak

Dini Anlayarak Yaşamak

Pazar, 25 Eyl 2011 yorum ekle yorumlara git

Günümüz içerisinde hemen herkes belli bir dine ya da din dışında ki bir inançsızlığa yahut inanca sahip durumdadır. Lakin, bir çoğu tam olarak inancını bilmez. Yani, genel anlamda bakıldığı zaman; kişi Müslüman bir ailede doğmuş ise, Müslüman olarak yetiştirilir ve Müslümanlığın icaplarını yerine getirir. Lakin, bu icapları tamamen ailesinden ve çevresinden gördüğü gibi yerine getirir. 

Bir çoğu, dinine ait kutsal kitabı okuyarak ne yapması gerektiğine bakmaz. Oysa ki; en doğru olan, kutsal kitapta yazanları okumak, anlamak ve onlara göre hareket etmektir. Ayrıca, bir çok kişi dediğimiz gibi doğduğu ailenin dinine göre yetişmekte ve o dine göre yaşamaktadır. Bu durumda oldukça yanlış bir durumdur. Önemli olan, belli bir yaşa geldiğiniz zaman ve aklınız belli şeylere erdiği zaman bütün dinleri gözden geçirmek ve size en uygun olanına, doğru olanına inanmaktır. Eminiz ki bu şekilde bir çok Hristiyan dinleri araştırsa ya da bir çok Ateist dinleri araştırarak hareket etse mutlaka İslamiyet dinini seçecektir. Baktığımız zaman diğer din ve inançlarda olanlar Müslümanlık hakkında tam bir bilgiye sahip durumda değildirler.

Sadece medyadan ya da diğer gerçek olmayan kaynaklardan gördükleri ile dinimizi bildiklerini sanarlar. Bu da tamamen medyanın nasıl yansıttığına bağlı bir durumdur. Oysa ki; kendileri tam olarak açıp Kuran’ı okuyabilseler ve anlamaya çalışsalar mutlaka din konusunda tekrar düşüneceklerdir.

  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok