ana sayfa > Sağlık > Diyet Listesi Yapmadan Önce, Kendinizi Tanıyın!

Diyet Listesi Yapmadan Önce, Kendinizi Tanıyın!

Pazartesi, 11 Şub 2013 yorum ekle yorumlara git

Bildiğiniz gibi, her kadın hayatının bir çok döneminde daha sağlıklı bir yapıya kavuşmak ve var olan fazla kilolarından kurtulmak adına diyet yapar, kilo vermek ister. Lakin, bunu yaparken; genel de bilinçsiz olarak hazırladığı ya da daha önce herhangi bir çevresinden duyduğu diyetleri tercih eder ki bu çok yanlış, çok sağlıksız bir durumdur. Önemli olan, tamamen vücut ile uyumlu, doğru diyetlerin tercih edilmesidir.

Bu aşama da ise, diyet yapmadan önce kendinizi tanımanın önemi devreye girmektedir. Hemen her açıdan kendinizi tanır, bilir ve bu doğrultu da diyet listeleri hazırlar iseniz, çok daha sağlıklı bir biçim de kilo vermeniz ve forma kavuşmanız mümkün durum da olmaktadır.

Diyet Yaparken, Kendinizi Tanıyın!

Öyle ki, kan şekeriniz var mı? Tansiyon durumunuz nedir? Vücudunuz da ki yağ oranı nedir? Ne kadar fazla kilonuz var? Var olan kilolardan ne kadar vermeniz gerekiyor? Daha önce herhangi bir ciddi sağlık sorunu yaşadınız mı? Vücudunuz da sadece kilo vermek mi gerekiyor yoksa incelmekte gerekli mi? Bu ve bunlara benzer bir çok soruya cevap vermeli ve bu cevaplar doğrultusun da diyet yapmalısınız. Hazırlayacağınız tüm diyet listeleri tüm bu sorulara cevap verir nitelikte olmalıdır. Aksi takdir de, en ufak bir değişiklik ve beslenme sorunu sizlere sağlık açısından çok daha ciddi problemler yaşanabilir. Eğer, sağlıklı bir biçim de kilo vermek istiyor iseniz; mutlaka bu alan da uzman kurum ya da kişilerden destek alarak hareket ediniz. Bu sayede, verdiğiniz kiloların da daha kalıcı olmasını sağlamanız mümkün hale gelecektir.

Bu aşama da ise, sizler için en doğru adres her zaman diyetisyenler olacaktır. Diyetisyenler, yapacakları tetkikler ve çeşitli denemeler, araştırmalar neticesinde sizin sağlık durumunuz ve vücut istekleriniz, ihtiyaçlarınız karşısın da uygun bir beslenme, diyet düzeni hazırlayacaktır. Bu sayede tamamen sağlıklı bir şekil de vücudunuz ile uyumlu bir düzen içerisin de kilo yapmış ve forma kavuşmuş olacaksınız. Aksi takdir de tamamen bilinçsiz müdahaleler sizlere genel sağlığınızın olumsuz olarak etkilenmesi sorunu yaşatır.

  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok