ana sayfa > Kadınca > Diyet ve Yanlışlar

Diyet ve Yanlışlar

Cumartesi, 09 Tem 2011 yorum ekle yorumlara git

Diyet konusu genel olarak bir çok kadının sığındığı bir yöntem olmaktadır. Öyle ki bir çok kadın gerek kilo vermek adına, gerek daha fit bir vücuda sahip olmak adına genel bir biçimde diyet listelerinin hemen bir çoğunu denemekte ve genelde olumsuz sonuçlar almaktadır.

Ayrıca; diyet konusu gerçekten özenli davranılması gereken bir konu olmaktadır. Öyle ki; rastgele hemen her türlü diyetin kişi tarafından denenmesi, uygulanması kişiye ciddi oranda zararlar verebilmektedir. Çünkü, her türlü diyet genel olarak bir kişiye göre hazırlanır. Bu aşama da her kişinin vücut yapısı farklı olduğu için her diyetin herkese uygun olmadığı anlamına gelmektedir.

Her vücudun farklı bir yapısı ve isteği olduğu için, her insana farklı bir diyet listesi yapılması gerekmektedir. Bu nedenle diyet yapılacak ise, mutlaka bir uzmana danışılması gerekmektedir ve bu uzman eşliğinde diyet yapılmalıdır. Uzmanlar genel olarak sizin vücut yapınıza ve isteklerinize göre diyet listeleri hazırlayacak ve vücudunuzun sağlıklı bir biçimde istediğiniz şekle kavuşmasını sağlayacaktır. Bu nedenle farklı kişilerin uyguladıkları diyetleri mutlaka denemeyiniz.

Ayrıca; başlı başına sadece diyet yapmak sizin kilo vermenizi ve istediğiniz şekle kavuşmanızı sağlamayacaktır. Bu nedenle; diyet ile birlikte düzenli olarak spor ya da egzersiz yapmanız da gerekmektedir ki ancak vücut içerisinde ki fazla enerjiyi atabilsin ve istenilen biçime kavuşabilsin.

  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok