ana sayfa > Sağlık > Düzenli ve Sağlıklı Beslenme

Düzenli ve Sağlıklı Beslenme

Perşembe, 07 Tem 2011 yorum ekle yorumlara git


Beslenme her insanın mutlaka ihtiyacı olan bir durumdur. Lakin, bu aşama da ise; önemli olan tamamen düzenli biçimde beslenmek, sağlıklı bir biçimde besinler tüketmektir ki bu durum insanın ömrünü dahi uzatmakta ve daha sağlıklı bir biçimde yaşamasını sağlamaktadır.

Düzenli ve sağlıklı bir biçimde beslenmek genel olarak, bir insan için, ciddi oranda yararlı olmaktadır. Öyle ki; düzenli ve sağlıklı beslenen biri, kilo sorunu yaşamaz, sağlık konusunda sorunları çok daha az hatta bazen hiç yoktur. Günlük yaşamı ve düzeni daha rahat bir biçimde devam eder. Peki sağlık ve düzenli beslenme nasıl olur? Her şeyden önce sağlık ve düzenli beslenmek için, mutlaka öğün düzeninize dikkat etmelisiniz. Eğer ne kadar fazla öğün ve ne kadar az yemek tüketir iseniz, bu durum metabolizmanızın çok daha hızlı çalışmasını sağlayacaktır. Bunun yanı sıra; fast-food ve benzeri hızlı, sağlıksız olarak hazırlanan besinlerden uzak durunuz. Olabildiğince hafif besinler tüketerek, aşırı derecede yağlı ve ağır besinlerden mutlaka uzak durunuz.

Bir gün içerisinde; sağlıklı ve düzenli beslenmek adına, mutlaka sabah kahvaltısına önem vermeli ve akşamları olabildiğince az besin tüketmelisiniz. Ayrıca; yeterince meyve sebze tüketmek sağlıklı, düzenli beslemenin en temel unsurlarından biri olmaktadır.

Bu aşama da ise; eğer yeterince sağlıklı ve düzenli beslenmez iseniz, başta kalp ve damar hastalıkları olmak üzere, bir çok sorun ile karşılaşmanız mümkün durumda olacaktır.

  1. buse
    Salı, 01 Kas 2011 zamanında 12:18 | #1

    çok güzel bir yazı teşekkürlerr

  1. şimdilik geri bağlantı yok