ana sayfa > Sağlık > Fındığın Faydaları Nelerdir? 11 Önemli Faydası

Fındığın Faydaları Nelerdir? 11 Önemli Faydası

Perşembe, 31 Oca 2013 yorum ekle yorumlara git

Fındığı, hemen hepimiz biliriz. Üstelik, fındığı sevmeyende neredeyse yok gibidir. Herkes, tadını sever ve sıkça yemek ister. Tabii, sadece tadı değildir güzel olan. Bir çok faydası bulunmaktadır ve insanlar için çok ciddi oranda yardımcı etkiler sağlamaktadır. Bizler, her ne kadar sadece enerji verdiği konusunda bilgi sahibi olsak da, fındığın bizleri dahi ciddi anlamda şaşırtacak 11 adet önemli faydası vardır. Dilerseniz, bu faydaları sırası ile ele alalım.

Fındığın 11 Önemli Faydası

 1. Böbreklerde var olan kumların ve taşların dökülmesinde ciddi anlamda destek sağlar,
 2. Hemen herkesin bildiği gibi, kalp krizi riskini düşürmede ciddi etkiler sağlar ve kolesterolü düşürme hususun da faydalıdır.
 3.  Gene, bir çoğumuzun bildiği özelliklerinden biri olan; güç verici unsuru sayesinde, cinsel yaşama/güce etki sağlar.
 4. Vücuda, ihtiyacı olan proteini karşılama konusunda ciddi anlamda destek olur.
 5. Vücutta ki yorgunluğu giderme ve dikkat kazandırma hususunda yardımcı olur.
 6. Kalsiyum konusunda oldukça zengindir. Bu bağlamda, kemiklerin daha iyi gelişmesine destek sağlar.
 7. Lif oranı bir hayli fazladır. Ayrıca, bağırsak içerisinde meydana gelen bazı kimyasallara karşı tedavi edici özelliği bulunmaktadır.
 8. Serum lipit oranı fazla olması nedeni ile, kan şekeri konusun da etki sağlar. Bu sayede, kan şekerini düzenleme konusun da yardımcı olur.
 9. Vücut içerisinde ki kan basıncını düzenleme, orantılama konusunda ciddi anlamda etki sağlar.
 10. Sindirim ve boşaltım konusun da sorun yaşayanlar için birebirdir.
 11. Cilt kanserine karşın, içeriği sayesinde destekleyici etki sağlar.

Evet, sizlerinde gördüğü gibi; oldukça uzayan ve kapsamlı 11 adet önemli faydası bulunmaktadır. Bu maddeleri, çok daha fazla uzatmak mümkün durumdadır. Lakin, temelde en büyük faydaları bu şekildedir. Tabii, bu kadar faydalı olması nedeni ile aşırıya kaçılmadan fındık tüketimi çok mühimdir. Bu nedenle de, her gün bir avuç kadar fındık tüketimi kâfidir.

Üzeri, her besinde olduğu gibi fazla olacağı için, zarar verebilir. Eğer, düzenli olarak günde bir avuç kadar fındık tüketir iseniz, bu durum vücudunuz ve genel sağlığınız için sizlere büyük oranda fayda sağlayacaktır. Özellikle de çocuklarınız için gelişim çağlarında mutlaka fındık tüketimini sağlamalısınız.

 1. şimdilik yorum yok.
 1. şimdilik geri bağlantı yok