ana sayfa > Teknoloji > GMail ile Sesli Arama Devri Başladı

GMail ile Sesli Arama Devri Başladı

Pazartesi, 08 Ağu 2011 yorum ekle yorumlara git

Herkesin bildiği ve sürekli olarak kullandığı bir dünya devi olan Google . Bir çok servis içerisinde insanlara hizmet vermektedir. Öyle ki; insanlara sunmuş olduğu kaliteli servislerden biri de Gmail olan Google, artık tüm kullanıcılarına sesli arama ve görüşme imkanını da sunmaktadır. 

Öyle ki; herkesin kullandığı e-mail sistemi içerisinde artık sesli bir biçimde arama ve görüşme yapılması da mümkün olacak.  Türkiye – Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti: dakikası 9 sent, Türkiye – mobil numaralar: 14 sent, Türkiye – sabit telefon 3 sent. Şeklinde bir ücretlendirme yapılmış olan bu sistem içerisinde artık sesli bir arama ve görüşme yapmanız mümkün durumdadır. Ayrıca; geçen yıl içerisinde Google tarafından hizmete sunulmuş olan bu servis, genel olarak belli ve az ülkeleri içerisinde barındırmakta olan bir servis idi. Lakin, bu sene itibari ile bir çok ülkeyi ve Türkiye’yi de içerisine alan bu servis, artık bir çok kişi tarafından çok rahat bir biçimde kullanılacağı benziyor. Ayrıca; her arama içerisinde oogle Voice ile yapılacak aramalarda geçerli olacak tarifelere https://www.google.com/voice/b/0/rates#T adresinden erişebilirsiniz.

Bu tarifilerden hemen herkes rahat bir biçimde yaralanma hakkına sahip durumda ve bu servisler gerçekten şu an için oldukça uygun bir tarife düzenine sahip. Bakalım; Google GMail servisi içerisinde ilerleyen dönemlerde ek olarak ne gibi hizmetler sunacak.

  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok