ana sayfa > Giriş > Google Chrome Yeni Logosunu Tanıttı

Google Chrome Yeni Logosunu Tanıttı

Çarşamba, 23 Mar 2011 yorum ekle yorumlara git

chromenewiconGoogle firması çatısı altında oluşturulan ve ilk çıktığında başka yerlerden alıntılarla dolu olduğu savunulan Chrome Tarayıcı Logosu firma tarafından alınan bir karar neticesinde değiştirildi.

Yeni logo çalışmalarına uzun zaman önce karar verilmişti ancak yeni yeni bu konuda çalışmalar yapılabildi ve nihayet yeni logo yavaş yavaş kullanıcılarına duyurulmaya başlandı.

İlk bakıldığı zaman renk uyumunu yine koruyan logo da sadece şekiller ile yapılan bir düzenleme olduğunu görebiliyoruz. Bunun sebebi ise sanırım %100 farklı bir tema oluşturarak kullanıcıların firma ve ürün bilinirliliğini olumsuz etkilemekten korkulmuş olması.

Şu aşamada ürünlerde logo kullanılmaya başlandı ancak sadece geliştirilmekte olan versiyonlarda. O versiyonlar da şu aşamada sadece hata bulma noktasında seçilmiş olan kullanıcılar tarafından kullanılıyor.

Yeni Chrome Logosu ile birlikte 2011 ikinci çeyreğinde her kullanıcının görebileceği bir hale gelmesi bekleniyor. Bu sayede kısa sürede büyük atılım gerçekleştirmiş olan Chrome tarayıcısı yeni bir görsele kavuşmuş olacak.

Bunun yanında Mozilla Firefox 4 sürümünün çıkması sonrasında yeni Chrome sürümünün hazırlanmasının hızlandırıldığı ve belli bir tarih olmasa bile yakın dönemde bu firmanın da yeni ürünün piyasaya sürebileceği gelen bilgiler arasında.

Bu arada logo ile ilgili olarak bir detay bilgi daha verelim. Logo bir kişinin elinden çıkmadı. Firma tarafından oluşturulan bir ekip tarafından yapıldı.

Daha önce kullanılan logonun sadelikten uzak olması, Google firmasının ise her daim sadeliğe önem vermesi logonun değişmesinde noktasında en büyük etkenlerden biri olarak görülüyor.

  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok