ana sayfa > Estetik > Hamur Mayası İle Cilt Bakımı

Hamur Mayası İle Cilt Bakımı

Pazar, 27 Mar 2011 yorum ekle yorumlara git

cilde-maya-maskesi1Eskiden sadece hamur kabartmak amaçlı olarak kullanılan hamur mayası günümüzde güzellik amaçlı kullanılan ürünlerin listesine de girmeyi başardı.

Hamur Mayası İle Vücut ve Yüz Bakımı

Yüzünüzün nem seviyesi korumak ve dış etmenlere karşı dayanıklılığını arttırmak amaçlı olarak maya kullanabilirsiniz.

İçerisinde yüksek dozda protein olan mayanın cilt dokularını yeniden yapılandırma gibi bir özelliği var. Ayrıca içerisinde protein sayesinde cildin daha kolay oksijen alması ve beslenmesi sağlanmış oluyor.

Bağışıklık sistemini güçlendiren maya bu sayede cilt alerjilerinin önüne geçiyor. İçerisinde bulunan B2 ve B6 gibi vitaminler sayesinde ciltteki yağ dengelerini gözetiyor ve sivilce ile akne oluşumunun önüne geçiyor.

Maya kullanımı sonrasında cildin dışarıdan ve içeriden beslendiğini söylememiz sanırım yanlış olmaz.

Maya kullanarak yapılacak olan el bakımları da oldukça yararlı ve gözle görülebilir sonuçlar vermektedir. Örnek olarak akşamları yatmadan önce bir kahve fincanı kadar ılık süt içerisine bir tatlı kaşığı yaş maya ilave edip, eriyinceye kadar karıştırın. Oluşan sütlü yaş maya kremini ellerinize yedirinceye dek masajla sürün ve 10 dakika kadar bekleyip yıkayın.

Bu krem sayesinde elleriniz doğal bir yumuşaklığa kavuşacak ve özellikle soğuk günlerde çatlamanın önüne geçilecektir.

Hamur Mayası Saç Bakımı

Maya kullanımı özellikle stresli günlerde saçlarınızın dökülmesini önleyerek sağlıklı bir şekilde uzamalarına katkı sağlamaktadır.

İçerisinde bulunan B5 vitamini sayesinde saç sağlığı için çok önemli olan Keratin oluşumunun önü açılmakta ve daha hacimli ve gür bir saça kavuşmanıza olanak sağlamaktadır

  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok