ana sayfa > Estetik > Her Yaşta Uyulması Gereken Cilt Bakım Önerileri

Her Yaşta Uyulması Gereken Cilt Bakım Önerileri

Pazar, 27 Mar 2011 yorum ekle yorumlara git
cilt bakım

cilt bakım

Şimdi sizlere kısa bir liste halinde hem her yaşta uyabileceğiniz hem de bazı dönemlerde yapmanız gereken özel cilt bakımları hakkında bir liste vereceğiz.

Dileriz ki bu liste size ve güzelliğinize artı bir değer katabilsin.

Alkol, Sigara, Çay ve Kahve gibi ürünler cildinizde sıkındı doğuracaktır. Bu ürünlerden her yaş da kaçınmak büyük bir cilt dostu harekettir.

Çok sıcak suda banyo yapmak sarkmalara sebep olur. Bundan kaçının.

Haftada en az bir kez arındırıcı bakım ürünleri ile cildinizde bulunan ölü hücre kalıntılarından kurtulun.

Stresten uzak yaşamaya çalışın. Spor yapın. Bu iki durum hem cilt görünümünüzü etkileyecek hem de sarkmalardan koruyacaktır.

Ayrıca aşağıdaki önerileri yaşlara göre uygulayabilirsiniz.

20 – 30 yaş arasında günde 2 kez olmak üzere cildinizi temizlemeniz ve sonrasında tonik kullanmanız iyi olacaktır. Bu dönemden itibaren gıdı oluşmaması için boynunuzu dik tutmayı denemeye başlamalısınız.

30 – 40 yaş arasında bundan önceki ilk 10 sene yaptığınız bakıma devam etmeniz gerekecektir. Ayrıca oluşması muhtemel göz kapağı çizgilerine karşı bir göz kalemi kullanabilirsiniz.

40 yaş ve sonrasında ise temizleyici sütler ile yüzünüzü temizleyebilir ve sonrasında su veya tonik gibi bir ürünle yüzünüzü durulayabilirsiniz.

Bu dönemde nemlendirici kullanmayı ve alkol sigara gibi alışkanlıklardan tamamen kurtulmayı da öneriyoruz.

İlerleyen dönemlerde oluşacak bazı cilt sorunları için ilk günden itibaren makyajlarınızda aşırıya kaçmamayı, daha fazla doğal ürünlere yönelmeyi bir tavsiye olarak alabilirsiniz.

  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok