arşiv

‘Estetik’ kategorisi için arşiv

Burun Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Cuma, 15 Şub 2013 yorum yok

Estetik, özellikle kadınlar başta olmak üzere, bir çok kişinin olumlu yaklaştığı bir konu olmuş durumdadır. Nitekim, geçmiş dönemlerde bir çok kişi estetiğe karşı iken, daha doğal bir görünümden yana iken; günümüzde, gerek toplumsal gelişmeler, gerekse de kültürel değişimler, kişilerin daha güzel görünmek ve daha estetik bir yapıya sahip olması için, bu kavrama olan ilgilerini artırmaktadır. Burun estetiği de, estetik dünyası içerisin de en çok tercih edilen operasyonların başında yer almaktadır.

Aslına bakarsanız, bir çok kişi; burun yapısında ki çok ciddi estetik olmayan görüntüler için burun estetiğini seçmektedir ve bu çok haklı bir nedendir. Neticede, yüz yapısı ve burun gibi bir vücut parçası, doğrudan günlük yaşantımız içerisin de diğer insanlar tarafından ilk görülen vücut hatlarımız olmaktadır. Bu bağlamda, daha şık olması ve herhangi bir görsel bozukluk var ise, giderilmesi ciddi bir konudur. Tabii, sadece görsel açıdan iyileştirmek ve sorunsuz bir burunu, daha estetik olması için operasyon tercih etmek pek önerilmemektedir. Kefe.net olarak; eğer, herhangi bir nedenden dolayı burun estetiği yaptırmak ister iseniz, sizlere bazı önemli bilgileri sunmak istedik. devamını oku…

Lazer Epilasyon Öncesi ve Bilinmesi Gerekenler

Cumartesi, 09 Şub 2013 yorum yok

İstenmeyen tüyler hem erkek, hemde kadın için bazen çok ciddi sorunlar haline gelebilir. Bu nedenle de, var olan istenmeyen tüylerin tamamen yok edilmesi, o bölgelerin tüylerden kalıcı olarak arındırılması bir çok bireyin en öncelikli tercihleri arasında yer alabilir. Peki, bu nasıl olur? İstenmeyen tüyler, kalıcı olarak nasıl yok edilir? Bu aşamada, lazer epilasyon yöntemi devreye giriyor. Lazer epilasyon, sizlere istenmeyen tüylerinizden sağlıklı ve kalıcı olarak kurtulma seçeneği sunar.

Peki, lazer epilasyon sağlıklı mıdır? Lazer epilasyonun zararları nelerdir? Var mıdır? Nasıl yapılır? Lazer epilasyon öncesi neler yapılmalıdır? Bu ve buna benzer bir çok soru için, bu yazımızı derlemiş bulunuyoruz. Sizler de, lazer epilasyon hakkında merak ettiklerinizi yazımız içerisinde soru-cevap şeklinde bulabilirsiniz. devamını oku…

Burun Estetiği ve Bilinmesi Gerekenler

Cumartesi, 13 Ağu 2011 yorum yok

Bir insanın hayatı boyunca genel olarak diğer insanlara ilk olarak gözüken kısmı suratı ve doğal olarak burnu vs. olmaktadır. İşte bazı durumlarda bu burun kimi zaman doğuştan, kimi zaman sonradan gelen müdahaleler ile istenmeyen kötü bir görüntü halini alabilir ve sizi rahatsız edebilir. Ya da burnunuzda pek bir sorun yoktur, lakin daha iyi bir burna sahip olmak istersiniz. İşte tüm bu aşamalarda estetik operasyonlar tam olarak size göre olacaktır.

Öyle ki; burun tam olarak yüzün orta bölgesinde yer aldığı için, güzelliği de aşırı derecede etkilemekte olan bir bölgedir. Burun estetiğinin en temel amacı ise; burun kısmını şekillendirmek ve daha estetik bir görüntü sağlamaktır. Bu aşama da yapılan estetik amaçlı burun ameliyatlarına ise, rinoplasti devamını oku…

Burun Estetiği Hakkında Bilgiler

Pazartesi, 04 Nis 2011 1 yorum
Burun Estetiği

Burun Estetiği

Burun estetiği noktasında hastaların genelde estetik bir kaygıları olmaktadır. Ancak sık sık görülen bir nefes alma gibi sorunlar nedeniyle de burun estetikleri yapılabilmektedir.

Burun estetiği ameliyatlarında burun kemerinden kaynaklana bir sıkıntı varsa, burun kemiğinden kaynaklanan bir sıkıntı varsa, burunda et varsa veya nefes almaya sıkıntı oluşturan başka sorunlar varsa bu sorunlara çözüm aranmaktadır.

Burun estetiklerinde alt bir yaş bulunmaktadır. Buda 17-18 yaş sınırıdır. Bu erkek ve kadınlarda burunun gelişmesini tamamladığı yaştır ve öncesinde yapılacak bir ameliyat daha kötü sonuçlar doğuracaktır.
devamını oku…

Alın Germe Estetiği Bilgileri

Pazartesi, 04 Nis 2011 1 yorum

Alın Germe

Alın Germe

Alın Germe Estetiği günümüzde 30 yaş üstü bayanların en fazla tercih ettikleri estetik ameliyatlarından bir tanesidir.

Bu ameliyatta genellikle alın bölgesi ve şakak bölgesinde meydana gelen kırışıklıklar ve sarkmalar ameliyat ile alınmakta ve daha diri ve sıkı bir cilt elde edilmeye çalışılmaktadır.

Alın Germe ve Şakak Germe estetiklerinde genel anlamda birkaç ay estetik ameliyatının sonuçları sizinle birlikte gelecektir. Aşağıda konu hakkında zaten detayları size sunuyor olacağız. devamını oku…

Hamur Mayası İle Cilt Bakımı

Pazar, 27 Mar 2011 yorum yok

cilde-maya-maskesi1Eskiden sadece hamur kabartmak amaçlı olarak kullanılan hamur mayası günümüzde güzellik amaçlı kullanılan ürünlerin listesine de girmeyi başardı.

Hamur Mayası İle Vücut ve Yüz Bakımı

Yüzünüzün nem seviyesi korumak ve dış etmenlere karşı dayanıklılığını arttırmak amaçlı olarak maya kullanabilirsiniz.

İçerisinde yüksek dozda protein olan mayanın cilt dokularını yeniden yapılandırma gibi bir özelliği var. Ayrıca içerisinde protein sayesinde cildin daha kolay oksijen alması ve beslenmesi sağlanmış oluyor. devamını oku…

Her Yaşta Uyulması Gereken Cilt Bakım Önerileri

Pazar, 27 Mar 2011 yorum yok
cilt bakım

cilt bakım

Şimdi sizlere kısa bir liste halinde hem her yaşta uyabileceğiniz hem de bazı dönemlerde yapmanız gereken özel cilt bakımları hakkında bir liste vereceğiz.

Dileriz ki bu liste size ve güzelliğinize artı bir değer katabilsin. devamını oku…