ana sayfa > Kadınca > Kadın Hastalıkları

Kadın Hastalıkları

Salı, 25 Ağu 2009 yorum ekle yorumlara git

Teknoloji geliştike yeni Kadın Hastalıkları ve Kadın Hastalıkları Tedavi Yöntemleri gelişiyor. İnsanlar Kadın Hastalıklarına karşı gün geçtikçe daha da bilinçleniyor. Bu bilinçlenmenin kat kat artarak devam etmesi en büyük temennimiz. Özellikle Tehlikeli Kadın Hastalıkları arasında Rahim Kanseri, Rahim Ağzı Kanseri, Meme Kanseri gibi hastalıklara karşı insanlarımız daha da bilinçlenmekte. Bu sayfa altında kısa kısa bazı Kadın Hastalıkları ve bu Hastalıklar hakkında bilgiler sunmaya çalışacağız.

Tehlikeli Kadın Hastalıkları

Bilinen en tehlikeli Kadın Hastalığı Rahim Kanseri‘dir. Bir kadın için başa gelebilecek en kötü hastalıktır. Kadınların cinsel hayatı başta olmak üzere, çoğu önemli aktivitesi için çok sorunlar doğurabilmektedir..Yumurtalık Kanseri bir diğer önemli Kadın Hastalığı. Meme Kanserini ise erkeklerde de olabileceği için bir Kadın Hastalığı olarak sınıflandırmıyoruz..

Bizce Kadın Kadın Hastalıkları Kategorisine Girmeyen Vajinismus Hastalığı

Vajinismus hakkında birçok rivayet var. Fakat bu bir kadın hastalığı değildir. Tamamen yanlış bilgilendirme neticesinde insanların gözünde büyüyen bu durum, Kadın Hastalıkları kategorisi altında değerlendirilemez. Sadece eşlerin ilk birleşmelerinde yaşanabilecek basit bir sorundur. Halkın cinsellik yanlış bilgilendirilmesi sonucu insanların gözünde büyütülmüş ve bunu kar olarak değerlendirmek isteyen Jinekologların desteğiyle daha da dallanıp budaklanan bir durum.

Bu 2 kadın Hastalığı konusunda bilgilendirdik sizleri. Diğer Kadın Hastalıkları Listesi için

Kadın Hastalıkları Listesi

* Endometriozis
* Polikistik over sendromu
* Rahim ağzı kanseri
* Rahim kanseri
* Rahim sarkması
* Salpenjit
* Vajinismus

Kadın Hastalıkları Resimleri

 1. Anonim
  Pazartesi, 02 Kas 2009 zamanında 20:33 | #1

  esracım eneksiyon kappmışsın kısa surede doktora gitmeyi ihmal etme hemen idrar tahlili yaptır

 2. esra
  Perşembe, 08 Eki 2009 zamanında 12:28 | #2

  ya ben daha yenı evlıyım sık ıdrarım ve ıdrarımı yaparken yanma var

 1. şimdilik geri bağlantı yok