ana sayfa > Zayıflama > Kış Aylarında Alınan Kilolardan Kurtulma Yolları

Kış Aylarında Alınan Kilolardan Kurtulma Yolları

Perşembe, 14 Nis 2011 yorum ekle yorumlara git

yaz diyetiKış aylarında evde daha fazla zaman geçirmenize ve soğuk hava sebebiyle daha az hareket etmenize bağlı olarak normal bir bireyde kilo alma gibi bir durum ortaya çıkması gayet doğaldır.

Düzenli beslenen veya spor yapanlarda bu durum daha az görünse de birçok kişi yaz aylarına doğru bu tarz sıkıntılar ile karşı karşıya kalmakta ve büyük bir sorunla yaza girmektedir.

Bazıları birkaç hafta kalan hızlı zayıflama diyetlerine başvurmak, bazı kişiler ise daha uzun süreli diyetler ile yaza girmeye çalışmaktadır. Ancak bunun hangisi doğrudur bir göz atalım.

Öncelikle kış aylarında yan gelip yatmak, spordan ve düzenli beslenmeden uzaklaşmak büyük bir hatadır. Bu sebeple en azından alınacak bir koşu aleti yada buna benzer bir spor aleti, düzenli beslenme ve ortalama bir diyet ile kış ayı fazla kilolar olmadan atlatılabilir.

Bunun dışında son zamana kadar kilolarınızı görmezden gelerek bir haftada 5-10 kilo verdiren diyetlere sarılmanız sağlığınız açısından hiç iyi değildir.

Yapılacak olan diyetlerde haftalık 1-2 kilo vermeniz sağlıklı bir diyete başladığınız anlamına gelmektedir. Yani ayda verilecek kilo miktarı 4 ile 8 kilo arasında olmalıdır.

Bunun yanında spor yapmak yaz ve kış önemlidir. Orta tempoda bir yürüyüş ile günde 45 dakika veya 1 saat spor yapsanız bu fazla kilolardan da rahatlıkla kurtulmuş olursunuz.

Kısacası yaz geliyor ve siz şimdiden sağlıklı bir şekilde zayıflamak adına düzenli beslenmeye ve diyete başlayabilirsiniz.

 1. Bahar
  Perşembe, 14 Nis 2011 zamanında 20:50 | #1

  Yaz geliyor, diyetler bitti. Fit bir vücutla bekle beni akdeniz..

 2. Alii
  Perşembe, 14 Nis 2011 zamanında 20:50 | #2

  Valla kilolar aldı başını gidiyor. Sahilde göbek kaşıma durumuna giricez sanırım :)

 3. Müge
  Perşembe, 14 Nis 2011 zamanında 20:49 | #3

  Yaz geliyor, diyete başlamak lazım. iyi bir diyet öneriniz var mı?

 1. şimdilik geri bağlantı yok