ana sayfa > Estetik > Lazer Epilasyon Öncesi ve Bilinmesi Gerekenler

Lazer Epilasyon Öncesi ve Bilinmesi Gerekenler

Cumartesi, 09 Şub 2013 yorum ekle yorumlara git

İstenmeyen tüyler hem erkek, hemde kadın için bazen çok ciddi sorunlar haline gelebilir. Bu nedenle de, var olan istenmeyen tüylerin tamamen yok edilmesi, o bölgelerin tüylerden kalıcı olarak arındırılması bir çok bireyin en öncelikli tercihleri arasında yer alabilir. Peki, bu nasıl olur? İstenmeyen tüyler, kalıcı olarak nasıl yok edilir? Bu aşamada, lazer epilasyon yöntemi devreye giriyor. Lazer epilasyon, sizlere istenmeyen tüylerinizden sağlıklı ve kalıcı olarak kurtulma seçeneği sunar.

Peki, lazer epilasyon sağlıklı mıdır? Lazer epilasyonun zararları nelerdir? Var mıdır? Nasıl yapılır? Lazer epilasyon öncesi neler yapılmalıdır? Bu ve buna benzer bir çok soru için, bu yazımızı derlemiş bulunuyoruz. Sizler de, lazer epilasyon hakkında merak ettiklerinizi yazımız içerisinde soru-cevap şeklinde bulabilirsiniz.

Lazer Epilasyon Sağlık Açısından Uygun Mudur?

Eğer, alanında uzman firmalar, klinikler içerisinde; hijyenik ortamlarda ve bu konuda gerçekten uzman olan kişiler tarafınca yapılır ise, sağlık açısından herhangi bir sorunu yoktur. Tabii, öncesinde ve sonrasında dikkat etmeniz gereken unsurlara da dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu sayede, bilinçli bir biçimde hareket ederek, sorun yaşamadan lazer epilasyon işlemi yaptırabilirsiniz.

Lazer Epilasyonun Herhangi Bir Zararı Var Mıdır?

Bir üst sorumuzda da belirttiğimiz gibi, genel anlamda bu işlemin herhangi bir zararı yoktur. Lakin, öncesinde ve sonrasında dikkat etmeli; alanında uzman, Sağlık Bakanlığı izni bulunan kişilerce yapılmasını sağlamalısınız. Aksi halde, sorunlar olabilir.

Lazer Epilasyon Öncesinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

İşlemin yapılacağı bölge, daha önceden kökten kılların temizlenmesi yolu ile temizlenmemeli. İşlem öncesinde, sadece uzun ise kıllar kökten alınmadan kısaltılmalı. Epilasyon yapılacak olan bölge, yeterince temizlenmeli ve hazır hale getirilmeli. Bölgede herhangi bir ciddi yara ya da sağlık sorunu olmamasına önem gösterilmeli.

Lazer Epilasyon Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir? 

Direkt olarak işlemin uygulandığı bölgeye su değmemeli. Bu nedenle, bir müddet duş almaktan kaçınılmalı. Güneş ışınlarından işlem uygulanan bölge bir süre korunmalı.

Temel anlamda sizlere söyleyebileceğimiz bilgiler bu şekildedir. Tabii, her konuda olduğu gibi; öncesi, sonrası ve diğer unsurları konusunda bu alanda uzman ve size hizmet sunacak olan doktorlar daha net bilgiler vererek sizleri yönlendirecektir.

  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok