ana sayfa > Kadınca > Maskara Kullanımı ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Maskara Kullanımı ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çarşamba, 06 Şub 2013 yorum ekle yorumlara git

Her kadının kullandığı maskaraların, doğru bir biçimde kullanımı hususun da bazı dikkat edilmesi gereken unsurlar bulunmaktadır. Bu unsurlara dikkat etmeniz durumunda maskarayı çok daha iyi bir biçim de kullanmanız, çok daha iyi sonuçlar almanız mümkün durumda olacaktır. Bizler de, Kefe.net ekibi olarak; sizlere maskarayı en doğru bir biçim de kullanmanız için gerekli olan unsurları araştırdık.

Aşağıda ki maddelere ve temel unsurlara dikkat ederek, sizler de maskara kullanımı esnasın da dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Unutmayınız ki, maskara kullanımı konusun da doğru bilgilere sahip olmanız ve ince detaylara dikkat ederek hareket etmeniz, sizlere daha iyi bir görüntü kazandıracaktır.

Rimel Sürerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  • Öncelikli olarak kullandığınız rimelin markası çok önemlidir. Zira, doğru rimeli kullanmak; sizlere istediğiniz görüntüye sahip olma imkânı sunacaktır. Markası bilinmeyen rimel ürünlerini kullanmanız sizlere vücut için zararlı ve istenmeyen sonuçlar doğurabilir.
  • Maskaraları asla iki kat sürme gibi bir hata yapmayın. Bu bağlamda, iki kat sürmek pürüzlere ve net olmayan bir görüntüye neden olacaktır. Bu nedenle, tek kat sürmek daha iyi olacaktır.
  • Rimel tüpünüzün içerisine hava girer ise, bu durum topraklaşmaya neden olur. Bu nedenle, rimel kullanımı esnasında tüpün olabildiğince az açık olmasına dikkat ediniz.
  • Maskaraları uzunca bir süre kullanmayınız. Eski maskara kullanımı cildinize zarar verebilir. Bu nedenle, belli aralıklar ile maskaranızı yenilemeniz sizin ve cilt sağlığınız için faydalı olacaktır.
  • Rimel sürümü esnasında sakin olmanız ve bir alanda uzun süre bekletmeden, hızlı geçişler ile, elinizi titretmeden sürmeniz daha düz ve pürüzsüz bir görüntü için mühimdir.
  • Rimel sürmeden önce, göz kapaklarınızı yeterince temizlemeniz ve temiz iken rimel sürmeniz daha sağlıklı ve istediğiniz görüntüyü almanız için faydalı olacaktır.
Unutmayın, tüm makyaj unsurlarında olduğu gibi, rimel yani maskara kullanımı konusun da da bazı temel unsurlara dikkat etmeniz, sizin için daha olumlu sonuçlar almanıza fayda sağlayacaktır. Bazen ufak bir hata dahi, net olarak istediğiniz şık bir görüntüye sahip olmanızı engelleyici unsur olabilir.
  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok