ana sayfa > Sağlık > Sigara Kullanmak Kadınlarda Sivilceye Sebep Oluyor

Sigara Kullanmak Kadınlarda Sivilceye Sebep Oluyor

Çarşamba, 13 Nis 2011 yorum ekle yorumlara git

sigara içen kadınlar ve sivilceİtalya’da yapılan araştırmalardan bir tanesi daha halk ile paylaşıldı. Paylaşılan bilgi ise oldukça ilginç ve kadınların sigara kullanımı noktasında bir kez daha düşünmelerini sağlayacak nitelikte.

Malumunuz kadınlar için yüzlerinde çıkacak olan bir sivilce bile büyük bir sorun olmakta, bazen sivilce kaybolana kadar makyaj malzemeleri sıra sıra tükenmektedir.

İşte bu noktada sigara kullanımının kadınlarda sivilceyi tetiklediği ortaya konuldu.

1000 tane kadın denek üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda sigara içen kadınların %42,2’si vücudundaki gözeneklerin tıkanmasına bağlı olarak büyük beyaz başlı akne ve kistçikler ile baş etmek durumunda kaldı.

Sigara içmeyen kadınlarda ise bu oran %10 gibi bir seviyede kaldı. Yani sigara kullanımına bağlı olarak kadınlarda sivilce, akne ve kist oluşumu %32,2 gibi bir oranda artış göstermiş oluyor.

Sigaranın onlarca zararı yanında bu tarz bir yan etkisinin daha ortaya çıkması oldukça manidar.

Bunun yanında yapılan araştırmadaki deneklerin birer sigara tiryakisi olmadığı, az sayıda sigara tüketenlerden oluştuğu belirtildi.

Sigara tiryakisi olan kadınlarda bu oranların 4 katına kadar çıkabildiği verilen bilgiler arasında. Ayrıca yapılan araştırmalarda sigara tiryakilerinin gençlik döneminde yaşadıkları sivilce vakalarından daha fazla sivilce ile karşı karşıya kalabilecekleri de ortaya konulan sonuçlar arasında.

Kısacası sivilce gibi bir sorunu yeniden yaşamak istemeyenler sigara kullanımından uzak dursa iyi eder. Yoksa gençlik dönemlerinde bıraktığınızı düşündüğünüz, beyaz irin toplanarak kendini gösteren sivilceler ile yeniden baş etmek durumunda kalabilirsiniz.

Kaldı ki cilt temizliği de bu noktada sigara yüzünden sekteye uğrayacaktır.

 1. Mikail
  Perşembe, 14 Nis 2011 zamanında 20:51 | #1

  Bizim hanıma belirteyim belki bırakır sigara denilen illeti.

 2. Kadir
  Perşembe, 14 Nis 2011 zamanında 20:51 | #2

  Sigara her yönden zararlı. Buda eklendi listeye..

 1. şimdilik geri bağlantı yok