ana sayfa > Son Dakika > Siirt’te Cinnet Geçiren Asker! – 3 Asker Yaşamını Yitirdi!

Siirt’te Cinnet Geçiren Asker! – 3 Asker Yaşamını Yitirdi!

Salı, 05 Şub 2013 yorum ekle yorumlara git

Son dönemlerde TSK içerisinde ki çatlaklar hakkında yapılan haberler, paşaların aldıkları cezalar, askerlerin psikolojik yapısı ve diğer unsurlar göz önünde bulundurulduğu vakit, bir çok kişi askeriyeye tedirgin olmaya başlamış idi. Gelen bir son dakika haberi ise, bu durumu daha vahim bir hale kavuşturdu!

Son dakika haberine göre, bu sefer acı ve istenmeyen haber Siirt’ten geliyor. Siirt ilimizin Pervari ilçesinde askerlik yapmakta olan bir erimiz, cinnet geçiriyor. Cinnet geçirmesi sonucunda ise, bulunduğu Jandarma Karakolunu tarıyor. Bu tarama sonucunda ise, 3 askerimiz şehit oluyor. Şehitlerin yanı sıra bir askerimiz de ciddi oranda ağır bir şekilde yaralı. Cinnet geçiren asker 1992/3 tertip olan  Jandarma Er Samet Maya olarak açıklanmış durumda. Ayrıca, olay esnasında ağır yaralı olan Maya, karakolda yapılan ilk müdahalenin ardından direkt olarak Siirt Devlet Hastanesi’ne kaldırılmış durumda. Şuan tedavisi süren yaralı er hakkında ve geçirdiği cinnetin sebebi hakkında ki detaylı bilgilere sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Konu ile ilgili güncel gelişmeleri takip ederek sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. 

Askerlerin Psikolojik Durumu Nedir? Sorusu Bir Kez Daha Gündemde! 

Bu istenmeyen vahim olayın gelişmesi, askerlerin psikolojik durumu ve nasıl bir ortamda bulundukları hakkında ki soruları da tekrar gündeme getirmiş durumda. Cinnetin altında mutlaka bir çok farklı sebep yatıyor. Acaba bu sebepler neler? Sebepler doğrudan komutanlar, askerlik, karakol ya da askerlerin yaşam standartları ile mi ilgili? Yoksa, farklı ve daha kişisel bir durum mu var? Umuyoruz ki, gelecek olan bilgilere göre, durum kişiseldir. Zira, askeri unsurlara karşı yapılacak olan ithamlar, zedeleyici olmaya yetiyor.

  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok