ana sayfa > Teknoloji > Teknolojinin Doğru Kullanımı

Teknolojinin Doğru Kullanımı

Cuma, 05 Ağu 2011 yorum ekle yorumlara git

Teknoloji gerçekten insan hayatını kolaylaştırma konusunda ciddi oranda yarar sağlamaktadır. Lakin, bu yararın; sizin teknolojiyi nasıl kullandığınıza bağlı olduğunu söylemekte yarar var. Öyle ki; teknoloji sizlere sunduğu sayısız yararın yanı sıra, bir o kadar da zararlı olmaktadır. 

Bu aşama da ise; teknolojinin sunduğu bu kötü yanlarından korunması gereken en temel varlıklar çocuklar olmalıdır. Yani; çocucklarımızı teknolojinin sunmuş olduğu her türlü olumsuz içerikten korumak zorundayız. Bu aşama da ise; teknolojiyi kötü niyet ile kullanmakta olan bir çok kişiye yönelik özel programlar bulunmaktadır. Bu programlar sayesinde çocuklarınızı çok rahat bir biçimde internetin kötü yanlarından korumanız mümkün durumdadır. Yani, Bu aşama da iş tamamen anne ve babalara düşmektedir. Anne ve babalar yeterince bilinçli bir biçimde hareket ederler ise, o kadar rahat bir biçimde çocuklarını internetteki kötü içerikten koruyabilirler. Bu aşama da ise; gerekli görüldüğü takdirde çocuklarınıza bilgilendirme yapmalı ve teknoloji, teknolojinin kullanımı konusunda çocuklarınıza ufak dersler vermelisiniz.

Çünkü teknoloji çocuklar tarafından doğru ve dozunda kullanıldığı zaman onların, gelişimlerini de çok iyi bir derecede etkilemektedir. Örneğin; internet üzerinden hemen her ders ve kişisel gelişim ile ilgili bir çok site ve konu bulabilir ve kendilerini bu aşama da rahat bir biçimde geliştirebilirler.

  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok