ana sayfa > Hobi > Yüreğim Seni Çok Sevdi

Yüreğim Seni Çok Sevdi

Cumartesi, 13 Şub 2010 yorum ekle yorumlara git

Bu yazı altında sizlere okuduğum Canan Tan‘ın Yüreğim Seni Çok Sevdi kitabını tanıtmaya ve sizlere kitap hakkında bazı bilgiler sunmaya çalışacağım. Yüreğim Seni Çok Sevdi anlatım olarak güzel, basit ve akıcı fakat karakterleri açısından sinir bozucu bir kitap gerçekten.. Yüreğim Seni Çok Sevdi‘yi okuyan çoğu kişi de aynı düşünceleri paylaşıyordur benimle

Canan Tan – Yüreğim Seni Çok Sevdi

Kitap aslında güzel bir şekilde başlıyor, fakat ilk etaptan itibaren Canan Tan‘ın bilinçaltından kopan Aslı karakteri geliyor. ( Bilinçaltının farklı yerlerinden Piraye’deki gibi zıttı karakterler de çıkabiliyor tabi) Kitabın başından sonuna kadar megolaman, bencil, kendini fazlasıyla seven bir karakter göze çarpıyor. Bu karakterin sonuçlarını çok sonra göreceği hataları ve bu hatalarından dolayı acı çekeni anlatıyor kitap.. Bir kadının sevgisi adına savaşmamak için, korktuğu için, kendine sevgisinin büyüklüğünü haykıramadığı için düştüğü rezilliği anlatıyor.. 2 kuruş mevki, kıdem uğruna kendini başka kollara bırakışını, kendini çok büyük görmesini rağmen ne derecede basit bir karakter olduğunu anlatıyor.. Yüreğim Seni Çok Sevdi‘yi okuyan herkesin bu karakteri görebileceğini, benle aynı duyguları paylaşabileceğine inanıyorum. Bu karakter ki tüm kitap boyunca nefretimi doruk noktalara çıkarabilmiştir, çok çok ağır bir kitap olmamasına aksine basit ve akıcı bir anlatımı olmasına rağmen yoğun nefret duyguları yaşatmıştır bana bu karakter..

Bir de yine Aslı karakterinin genişliği çok dikkatimi çekti kitapta, bu kitabı okuyacak genç kızlar için hiç de tasvir edilebilecek bir karakter değil.. Duygusalım, üzülüyorum triplerindeki karakterin altındaki megolaman, basit, ucuz kızı görebilmek de biraz önemli. Hele ki kitabın sonlarına doğru Benim de Yüreğim Seni Çok Sevmiş Murat dediği bölümde, insanın karşısına çıkıp Sevgi Bu Kadar Ucuz Değil diyip tüküresi geliyor..

Siz de Yüreğim Seni Çok Sevdi hakkındaki görüşlerinizi / paylaşımlarınızı konu altından yapabilirsiniz..

 1. admin
  Çarşamba, 01 Nis 2009 zamanında 11:31 | #1

  sevda çıçek :

  ben aslı karekterı için sızın düşündüğünüzü düşünmüyorum çünkü aslı murat ile evlense bile bu yaşadığından daha mutsuz olacaktı bunu bal gibi yaşayan bır yakınımdan dolayı biliyorum o zaman murata ben senı yüreğimle sevdım e daha farklı cevap verebilir bu roman hıç olmaz dı bu romanı okunurluğu belkide kavuşamamaları aslı zaten çok sevmemıştı sanırım

  Evet bir nebze haklsızınız. Çünkü Murat da ciddi manada kişiliksiz biri bana göre. Ailesinden kalacaklar adına evleneceği kadını yıprattı o kadar, kişiliksizliğinden dolayı evliliği de sorunlu olabilirdi..

  Evet Aslı çok sevmemişti, zaten çok sevse adamdan vazgeçip saçma sapan bir evlilik yapmazdı, ne kadar ucuz olduğunu gösterdi orada. Kusura bakmayın da bir bayan birini çok sevdiği halde 30-40 yaşlarında birine sırf mevkisi için evleniyorsa, ki bence bu karakter kesinlikle öyle, son derece basit bir insandır.

  Aslı bence sevginin anlamını bilmeyen biriydi, sonunda yaşadığı mutsuzluk da sadece aşka sevgiye açlığından kaynaklanıyordu, çünkü o deli dolu sevgiyi birdaha bulamadı sevginin değerini bilmeyen bu kadın!

 2. sevda çıçek
  Çarşamba, 01 Nis 2009 zamanında 06:41 | #2

  ben aslı karekterı için sızın düşündüğünüzü düşünmüyorum çünkü aslı murat ile evlense bile bu yaşadığından daha mutsuz olacaktı bunu bal gibi yaşayan bır yakınımdan dolayı biliyorum o zaman murata ben senı yüreğimle sevdım e daha farklı cevap verebilir bu roman hıç olmaz dı bu romanı okunurluğu belkide kavuşamamaları aslı zaten çok sevmemıştı sanırım

 1. şimdilik geri bağlantı yok